A Bresser National Geographic 50/600 teleszkóp altazimut állványon nagyszerű társa lesz a kezdő csillagásznak! Ez a belépő szintű teleszkóp élénk színű és könnyen összeszerelhető. A teleszkóphoz keresőtávcső tartozik, ami segíti a megfigyelni kívánt égitestek megkeresését. Az altazimut állványon az optikai tubus vízszintesen és függőlegesen mozdítható el. A készlethez tartozik egy egyenes képet adó okulár is, ami egyenes (nem fordított és nem tükrözött) képet ad, valamint vele földi megfigyeléseket is lehet végezni.A készletben háromféle okulár van: 6 mm, 12,5 mm és 20 mm.
Jellemzők
A készlet a következőket tartalmazza:
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922001500 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 77x24x12 cm |
| Szállítási súly | 2.66 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 50 |
| Fókusztávolság, mm | 600 |
| Nagyítás foka, x | 30 — 150 |
| Szemlencsék | 1,5х felfelé álló szemlencse, 12,5 mm (48х), 4 mm (150х), 20 mm (30х) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Szűrők a készletben | hold |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, 700—1000 |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Megfigyelt objektum | földi objektumok, a Naprendszer bolygói |




