A Bresser Pirsch 10x34 prémium kategóriájú kétszemes távcső számos alkalmazási területen tökéletes megoldást kínálhat, ideértve például a hegyi kirándulásokat, a madármegfigyeléseket, a sporteseményeket vagy a hajókirándulásokat. Ezt a kompakt és könnyű műszert szinte bárhova könnyen magaddal viheted.
A teljesen és több rétegben bevonatolt, valamint fázisbevonattal is ellátott, minőségi BAK-4 típusú üvegből készült optikai elemek élethű színvilágú, világos, kontrasztos és éles képeket állítanak elő. Az ebben a termékcsaládban található kétszemes távcsövek tekerhető szemkagylókkal rendelkeznek, hogy ezeket az eszközöket a szemüveget viselő személyek is kényelmesen használhassák. A szemkagylók pozíciója mindössze kép lépésben, könnyen állítható. A gumírozott ház segít biztonságosabban és könnyebben kézben tartani az eszközt, míg a nitrogéntöltés megakadályozza az optikai elemek párosodását, valamint vízállóvá teszi a kétszemes távcsövet. Az objektívek és a szemlencsék külön-külön sapkákkal rendelkeznek. A Bresser Pirsch 10x34 kétszemes távcső csomagjában egy nagyon kényelmes nyakpánt, valamint egy nagyon kényelmes hordtáska is található.
Jellemzők:
A készlet a következőket tartalmazza:
| Márka | Bresser GmbH, Németország |
| Szavatosság | 2 év |
| EAN | 4007922040783 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x18x7 cm |
| Szállítási súly | 0.79 kg |
| Prizmatípus | fáziskorrekciós tetőél |
| Nagyítás foka, x | 10 |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 34 |
| Optikai elemek anyaga | BaK-4 |
| Lencse bevonata | zöld, ultimate Reflection bevonat |
| Szemtávolság, mm | 16.06 |
| Szürkületi érték | 18.43 |
| Relatív fényesség | 11.56 |
| Látómező, ° | 6.11 |
| Látómező, m/1000 m | 107 |
| Közelfókusz, m | 4 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±4 |
| Pupillatávolság (PD), mm | 56 — 76 |
| Fókuszálás | központi |
| Szemkagylók | tekerhető |
| Váz | fém, műanyag, gumírozott |
| Váz töltőanyaga | nemesgáz |
| Vízálló | yes |
| Nedvességállóság | yes |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | merülési mélység legfeljebb 1 m |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -20 — 50 |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet |
| Méret | kompakt |
| Használat | turisztikai felhasználás |
| Tok a készletben | yes |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | yes |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |