A MAGUS Bio 250B biológiai mikroszkóp egy vékony, átlátszó és áttetsző objektumok tanulmányozására használható optikai műszer. Az eszköz által alkalmazott fő mikroszkópos technika az áteső fényű világos látóterű mikroszkópia. A mikroszkóp további tartozékokkal is felszerelhető a sötét látóterű, a fáziskontrasztos és a polarizációs technikák használatához. A kiváló minőségű optika – a képességei bővítését lehetővé tévő további opciókkal –, a könnyen kezelhető mechanikai elemek és az intelligens kivitel tévén ez a mikroszkóp tökéletes választás laboratóriumi, kutatási és oktatási célokra.
Optikai elemek
A kétszemlencsés fejrész lehetővé teszi, hogy digitális kamerát rögzítsen az egyik szemlencsecsőbe (a kamera nem tartozék). A tubusok 360°-ban elforgathatók, hogy a megfigyelő megtalálhassa a magasságának megfelelő kényelmes pozíciót. A dioptriaállító gyűrű a bal oldali tubuson található.
A revolverfej 5 objektív rögzítését teszi lehetővé. A mikroszkóphoz végtelen síkú akromatikus objektívek tartoznak, amelyek tiszta, nagy kontrasztú képeket biztosítanak a teljes látómezőben. A revolverfejben lévő egyetlen szabad nyílás lehetővé teszi egy további objektív behelyezését. Az objektívlencsékkel ellátott revolverfej a belső rész felé néz, így a felhasználó láthatja az optikai útvonalba illesztett objektíveket, a tárgyasztal feletti terület pedig szabad marad.
Megvilágítás
Fényforrás: 30 W-os halogén izzó. Biztosítja a minta egyenletes és fényes megvilágítását bármilyen objektívlencsével és bármilyen megfigyelési módszerrel, ideértve a sötét látóterű és a fáziskontrasztos technikáknál is. Az Abbe kondenzoron található egy nyílás, amelybe a sötétlátótér-csúszka vagy a fáziscsúszka illeszthető be. A kondenzor kialakítása leegyszerűsíti és felgyorsítja a kutatási technikák közötti váltás folyamatát. A kondenzor állítható magasságú és központosítható. A meződiafragma lehetővé teszi a Köhler-féle megvilágítás beállítását.
Tárgyasztal és fókuszálási szerkezet
A tárgyasztal mechanikus rögzítéssel rendelkezik, amely kézi pásztázáshoz eltávolítható. Nincs pozicionáló állvány, ami biztosítja a tárgyasztal ergonomikus működését. A fókusz a mikroszkóptest két oldalán található koaxiális durva- és finomszabályozó gombokkal állítható. A mechanizmus egyenletes és precíz, a gombok forgatásához nincs szükség erőfeszítésre. A durvafókusz rögzítőgombbal rendelkezik, és állítható a feszültsége. A fókuszállító gombok alul helyezkednek el.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555018003 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 43x27x63 cm |
| Szállítási súly | 10 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | binokuláris |
| Fejrész | Gemel fejrész (Seidentopf, 360°-ban forgatható) |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 40–1200/1250/1500/1600/2000/2500 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 30 |
| Szemlencsék | 10х/22 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10x/22 mm, skálával, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Objektívek | végtelen síkú akromatikus: 4x/0,10; 10x/0,25; 40xs/0,65; 100xs/1,25 (olaj); parfokális távolság: 45 mm (*opcionális: 20x/0,40; 60хs/0,80) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 21 (4x); 5 (10x); 0,66 (40xs); 0,36 (100xs); 8,8 (20x); 0,465 (60xs) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 180x150 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal, pozicionáló állvány nélkül |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | Abbe kondenzor, N.A. 1,25, középre állítható, állítható magasság, állítható rekesznyílású diafragma, egy nyílás a sötétlátótér-csúszkához és a fáziskontraszt-csúszkához, fecskefarkú rögzítőfoglalat |
| Diafragma | állítható rekesznyílású diafragma, állítható íriszmező-diafragma |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (21 mm, 39,8 mm/kör, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | igen |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | 12 V/30 W halogén izzó, G4 |
| Fényszűrők | igen |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| További berendezés csatlakoztatható | fáziskontraszt-eszköz (kondenzor és objektívek), sötét látóterű kondenzor (száraz vagy olajos), polarizációs eszközök (polarizátor és analizátor) |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 8 |
| Méretek, mm | 200x436x400 |