A MAGUS Bio 230T egy biológiai trinokuláris mikroszkóp laboratóriumi és kutatási megfigyelésekhez, amely az orvostudomány, a gyógyszeripar, az igazságügyi orvostan, a biotechnológia stb. területén használható. Alkalmas lapos biológiai áttetsző és átlátszó minták (vékony metszetek és kenetek) megfigyelésére. Akromatikus objektívekkel és halogén izzóval van felszerelve, a minták vizsgálatához az áteső fénnyel működő (világos látóterű) mikroszkópos technikát alkalmazza. A mikroszkóp kialakítása lehetőséget biztosít további tartozékok felszerelésére, melyek segítségével más mikroszkópos technikák is használhatók (sötét látótér, fáziskontraszt, polarizált fény).
Optikai elemek
A háromszemlencsés fejrész a digitális kamera felszereléséhez alkalmas, függőleges tubussal rendelkezik. A megfigyelésre szolgáló tubusok 360°-ban elforgathatók a felhasználó magasságának megfelelő pozícióba. A bal oldali tubus dioptriaállító gyűrűvel van ellátva. A revolverfej a belső rész felé néz, így a tárgyasztal feletti tér szabadon marad. Egyszerre öt objektív szerelhető a revolverfejbe (a készlet 4 objektívet tartalmaz, az 5. nyílás pedig egy további objektívnek lett kialakítva).
Tárgyasztal és fókuszálási szerkezet
A tárgyasztalon nincs pozicionáló állvány. Ez a mechanikus tárgyasztal kialakításának előnye, hiszen megkönnyíti a mikroszkóp kezelését. Állítható a durva- és finomfókusz; a fókuszgomb mozgatása egyszerű és könnyű, és nem igényel extra erőfeszítést. A durvafókuszálási szerkezet rögzítőgombbal rendelkezik, és állítható a feszültsége. A fókuszgombok koaxiálisak, a hosszú órákon át tartó megfigyelés során a maximális kényelemnek megfelelő a pozíciójuk, és a mikroszkóp talpán helyezkednek el, hogy kezét kényelmesen letehesse az asztalra.
Főbb jellemzők:
A készlet tartalma:
Igény esetén rendelkezésre áll:
| Márka | MAGUS |
| Szavatosság | 5 év |
| EAN | 5905555017938 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 43x27x63 cm |
| Szállítási súly | 10.5 kg |
| Típus | biológiai, fény/optikai |
| Mikroszkóp fejrész típusa | trinokuláris |
| Fejrész | Gemel fejrész (Seidentopf, 360°-ban forgatható) |
| Fej dőlésszöge | 30° |
| Nagyítás foka, x | 40 — 1000 |
| Nagyítási tartomány | 800x—1280x-os |
| Nagyítás foka, x (opcionális) | 40–1500/1600/2000 |
| Szemlencsecső átmérője, mm | 23.2 |
| Szemlencsék | 10x/18 mm, szemtávolság: 10 mm (*opcionális: 10х/20 mm, skálával, 15x/11 mm, 16x/11 mm; 20x/11 mm) |
| Objektívek | sonsuz akromatik: 4x/0,10; 10x/0,25; 40xs/0,65; 100xs/1,25 (yağ); ortak odak mesafesi 45 mm (*isteğe bağlı: 20x/0,40; 60xs/0,80) |
| Forgó tárgylencsefoglalat | 5 objektív számára |
| Munkatávolság, mm | 18,89 (4x); 5,95 (10x); 0,775 (40xs); 0,36 (100xs); 2,61/8,80 (20x); 0,46 (60хs) |
| Pupillatávolság (PD), mm | 48 — 75 |
| Tárgyasztal, mm | 180x150 |
| Tárgyasztal mozgatási tartomány, fókuszálási szerkezettel, mm | 75/50 |
| Tárgyasztal | kéttengelyes mechanikus tárgyasztal, pozicionáló állvány nélkül |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±5 (a bal oldali tubuson) |
| Kondenzor | Abbe kondenzor, N.A. 1,25, középre állítható, állítható magasság, állítható rekesznyílású diafragma, egy nyílás a sötétlátótér-csúszkához és a fáziskontraszt-csúszkához, fecskefarkú rögzítőfoglalat |
| Diafragma | állítható rekesznyílású diafragma, állítható íriszmező-diafragma |
| Fókusz | koaxiális, durvafókusz (21 mm, 39,8 mm/kör, rögzítőgombbal és feszültségszabályozó gombbal) és finomfókusz (0,002 mm) |
| Megvilágítás | halogén |
| Fényerősség-szabályozás | yes |
| Tápellátás | 220±22 V, 50 Hz, váltakozóáramú hálózat |
| Fényforrás típusa | 12 V/30 W halogén izzó, G4 |
| Fényszűrők | igen |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | 5 — 35 |
| További berendezés csatlakoztatható | fáziskontraszt-eszköz (kondenzor és objektívek), sötét látóterű kondenzor (száraz vagy olajos), polarizációs eszközök (polarizátor és analizátor) |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók, szakemberek |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | bonyolult |
| Használat | laboratóriumi/orvosi |
| Fényforrás elhelyezkedése | alsó |
| Vizsgálati módszer | világos látótér |
| Tok/doboz/táska a készletben | porvédő |
| Tömeg, kg | 8 |
| Méretek, mm | 200x436x400 |